TRT SPİKERLİK STAJI

TRT kurumu tarafından her yıl üniversite ve meslek yüksekokullarına yaz stajı kontenjanları ayrılmakta ve bu kontenjanlar dahilinde okullar staj yapacak öğrencilerin isimlerini ilgili birimlere bildirmektedir. Spiker , Sunucu , kameraman, editör, teknik eleman ve ilgili tüm birimlerde stajyer alınabilmektedir.

Okul kontenjanlarından faydalanamayan öğrencilerin Mayıs ayı ortalarına kadar kendi alanlarını ilgilendiren Kurumun ilgili birimlerine şahsen müracaat etmeleri halinde kontenjan göz önüne alınarak değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

Mesleki Eğitim Stajları : TRT kurumunca  her yıl 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde teknik ve meslek lisesi öğrencileri için İl Milli Eğitim Müdürlüklerine mesleki eğitim kontenjanları bildirilmekte ve bu kontenjanların okullara dağılımı İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılmaktadır.

Okul kontenjanlarından faydalanamayan öğrencilerin Mayıs ayından sonra kendi alanlarını ilgilendiren TRT Kurumunun ilgili birimlerine şahsen müracaat etmeleri halinde kontenjan durumu göz önüne alınarak ayrıca değerlendirmeye tabi tutulmaktadır.

Spikerlik sunuculuk hakkında detaylı bilgi için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz ; www.medyakocu.com

0 505 716 23 88 – 0 216 700 24 19

Profesyonel Spikerlik Yazıları