Spikerlikte Sesin Önemi.

, , Leave a comment

   1385684_10151776993144825_1872707676_n

Spikerliğin ilk şartı nitelikli bir sese sahip olmaktır. Bu ise yaratılıştan gelen bir özelliktir, insanların sonradan kazanabileceği bir şey değildir. Bu nedenle uzman kişiler tarafından sesi uygun bulunmayan spiker adayları üzülmemeli, bunun yerine, yayıncılığın diğer alanları olan haber toplama ve yazma, kameramanlık, yapımcılık, yönetmenlik ve daha saymakla bitmeyecek gibi görünen diğer alanlarda kendilerini yetiştirmelidirler.
Spikerlik mesleği için sesi çok iyi olduğu halde, konuşması bozuk olan kişiler de bulunmaktadır. Bu tür insanların eğitim alarak ve çalışarak spiker olma ihtimalleri vardır. Önemli olan iyi bir kulağa sahip olmaları, aldıkları eğitimden sonra, doğru olan ile olmayanı duyup fark edebilecek ve kendi kendilerine düzeltebilecek seviyeye gelmeleridir.

   Uzun yıllardır medya sektörüne spiker yetiştiren ve aynı zamanda spiker fabrikatörü olarak da bilinen Hakan ÖZTÜRK, eğitim koordinatörlüğünü yaptığı Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi‘ni devrettiği güne kadar medya sektörüne sayısız spiker ve sunucu yetiştiren Hakan Öztürk, şimdi de Kadıköy’de yeni açtığı ‘Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda  bu sektöre girmek isteyen adaylara ihtiyaçları olan eğitimi ve danışmanlığı bireysel olarak vermektedir. Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu olan Hakan Öztürk, kişileri eğitimi bilgisi ve yeteneğine göre yönlendirmekte hedefledikleri yolda kendilerine rehberlik etmektedir.

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spikerlik eğitimiyle ilgili tüm çalışmalar pratikler profesyonel stüdyo ortamında gerçekleşmektedir.

Eğer sizde spikerlik eğitimi almayı ve bu alanda kendinizi geliştirmeyi başarılı bir ekran yüzü olmayı düşünüyorsanız Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşmeden karar vermeyin.

Hakan Öztürk‘ e 0 505 716 23 88 – 0 216 700 24 19 nolu hatlardan ulaşabilir konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ; www.medyakocu.com

 

Leave a Reply