Spikerlik Kursu Tercihi için Medya Danışmanlığı

Spikerlik Kursu Danışmanlığı

Spikerlik Kursu Tercihi için Medya Danışmanlığı

Hakan Öztürk ;  Medya’ın tüm dallarında (spikerik kursu, sunuculuk kursu, seslendirme kursu gibi) konularında  ilgisi olanlara  bu konuda onlar  ile birebir ilgilenip onların işe yerleşebilme imkanlarını en üst düzeye çıkartabilmek için Türkiye’de ilk defa Spikerlik Kursu Danışmanlığı ve “Medya Koçluğu”  sistemini uygulamaya başladı.  

Adayları ile  tek tek vakit ayırabilmek için Göztepe’de kurucusu olduğu, yıllarca yönettiği “Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi” ni devrederek buradan tamamen ayrıldı. Bu kuruluş Hakan Öztürk’ün ayrılmasından sonra şimdilerde ismini Medya Mektebi olarak değiştirmiş ve faaliyetine aynı yerde başarıyla devam etmektedir.

Bu işe ilgi duyan herkesi sektöre yönlendirken, onların daha modern ve teknik cihazları tanımasını ve kuruluşlara sunulacak demoların yapılmasını sağlayabilmek için Kadıköy‘de kurduğu, “Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu“nda her adaya spikerik kursu öncesi bireysel koçluk yapmaktadır.

Hakan Öztürk; adayların müracaat sırasında medya kuruluşlarına verecekleri teknik demo ve ses kayıtlarını hazırlayarak, onların yayın kuruluşları ile irtibatlarını bizzat sağlamaktadır.

    

“Medya Koçluğu Sistemi” Türkiye’de Bir İlk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Medya Koçluğu sistemi bir spikerlik kursu değildir.

Bugüne Kadar, spiker ve sunucu olmak isteyenler, en iyi spikerlik kurslarını tercih ettiler. Bu konuda gerçekten kaliteli eğitim veren birçok spikerlik kursu mevcuttur. Ancak bu yazıda, medya koçunuzun size öngörüp tavsiye ettiği eğitimlerin,  çalışma sisteminin ve danışmanlığın, gruplar halinde alınacak eğitimler ile arasındaki farkı (avantajı) anlatmaya çalışacağız.

Size tavsiye edilecek yol haritasında;

Zamandan kazanmak,

Ödeyeceğiniz ücretten kazançlı çıkmak,

Ve hedefinize daha çabuk ulaşmak istemez misiniz?

Hakan Öztürk ile telefonla veya Kadıköy’deki büromuzda bizzat yapacağınız bir ön görüşme, düşündüğünüz spikerlik kursu konusunda iyi bir fikir oluşturabilir, ayrıca ücretsiz olarak yapacağınız bu görüşme neticesinde hem  zamandan hem de bir spikerlik kursuna ödeyeceğiniz ücretten ciddi bir tasarrufunuz sağlayabilirsiniz..

 “Medya Koçluğu” Sistemi’nde süreç nasıldır?

İlk önce Spikerlik Kursu Danışmanı ve Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşme yapılır.  Yapılan ücretsiz danışmanlık ve stüdyomuzda yapılan seviye tespitlerinin neticesinde; eksikleriniz ve yeteneğinizin olduğu yönler ortaya çıkartılır. İsteğiniz doğrultusunda yapılacak bir değerlendirme ile, nasıl, kimlerle çalışmanız gerektiği ve hedefe çok hızlı nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bir yol haritası çıkartılır.

Eksiğiniz olan konulara ilişkin çalışmalar belirlenir. Bu planda eksiğiniz olmayan konular çalışma kapsamına alınmaz, tamamen kişiye özel bir plan hazırlanır. Bu plan dahilinde eksiklerinizi ne şekilde tamamlayacağınız ve hedefe ulaşmak için hangi yollardan gitmeniz gerektiği belirlenir.

Örneğin bazı Türkçe – Edebiyat veya benzeri konularda önceden bilgisi olan öğretmenler, uzmanlar veya konu hakkında eğitm almış kişiler, medya koçluğu sisteminde bildikleri konulardan (Diksiyon -Türkçe vs gibi) muaf tutulabilir.  Basın – Yayın veya benzeri okullarda eğitimini zaten gördüğünüz bazı konular gereksiz yere tekrarlanmaz.

Dolayısı ile zaman ve para kaybı yaşamaz,  eksik yönlerinize daha çok çalışma zamanı ayrılabilirsiniz.  Kişiye özel yapılacak bu planlamaların avantajları, hiç bir Spikerlik Kursu (grup eğitimi) ile kıyaslanmamalıdır. Medya Koçu ve Spikerlik Kursu Eğitim Danışmanınız size bu konuda danışmanlık yapacak, en iyi şekilde ve en iyi kişiden eğitim almanız konusunda gerekli yönlendirmeleri yapacaktır.

Medya Koçu’na müracaat eden adaylar sıfır düzeyde (hiç eğitim almamış) mi olmalı? 

Medya koçunun danışmanlığından  yararlanmak isteyen her seviyeden aday büromuza başvurabileceği gibi,  daha önceden eğitim almış veya bir spikerlik kursu bitirmiş kişiler de müracaat edebilir.

Daha önce spikerlik, sunuculuk yapmış ama şimdilerde ara vermiş ancak yeniden yapmak isteyenler de bizimle irtibata geçebilir.

Sektöre nasıl müracaat edilecek?

Medya Koçluğu Stüdyosunda verilen danışmanlık dahilinde “Yayın Kuruluşlarına” verilebilecek nitelikte birer demo çekimi yapılacaktır.

Profesyonel düzeyde hazırlanacak bu demo ile yayın kuruluşlarına müracaatınızda rakiplerinize göre 1-0  önde başlayacaksınız.

“Ücretsiz seviye tespiti”

Medya Koçluğu sisteminde aday; baştan yapılacak ücretsiz deneme ve seviye tespitleri sonucunda en doğru ve vakit kaybetmeden hedefe ulaşır.

Aday; zayıf olduğu hususları öğrenir. Böylece hem zaman, hem de ödenecek çalışma ücretiminimum düzeye iner.

Spiker, sunucu olmak isteyen kişiler hangi spikerlik kursuna gitmek isterlerse istesinler öncelikle; Medya Koçu Hakan ÖZTÜRK‘ ile görüşmek üzere telefonla randevu alarak gelmeli,ücretsiz danışmanlığımızdan faydalanmalıdır.

( Ayrıca Medya Koçu Hakan Öztürk’e  İsteyen Herkes telefonla ulaşıp ilk ön bilgiyi bizzat kendisinden alabilir. 0505 716 23 88 )

Yapılacak özel birtakım ön çalışmalar neticesinde kişinin bu yönde kendisini de tanımasısağlanırken,  adayın eksiklerini tamamlayabilmesi için, çalışma planı ve izleyeceği güzergah belirlenir.

Bu seviye belirleme çalışmasında  adayın, diksiyonundan ekran duruşuna, teknik yeteneğinden genel bilgisine kadar tüm hususlar çıkartılmaktadır. Adaylar isterlerse, tespit edilen eksikleri için kurslara da yönlendirilebilirer.

Bir kursa gitmeye karar vermiş olsanız bile kayıt olmadan önce Hakan Öztürk İle Telefonla yapacağınız kısa bir ön görüşme belki de size avantaj sağlayabilir veya iyi bir fikir oluşturabilir.

Bu çalışmaların ve  danışmanlığın ücreti Nedir?

İlk seviye belirleme çalışması tamamen ücretsizdir. Bu çalışma neticesinde adaya, eksiklerini nasıl tamamlayabileceği konusunda danışmanlık yapılmaktadır.

Fiyatlar kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Unutulmaması gereken husus sadece eksiklerinizin tamamlanması belki de bir spikerlik kursuna yatıracağınız ücretten daha az olabileceğidir.

 

Büromuzda danışmanlık almak için  karar veren adaylar, Bizzat Hakan ÖZTÜRK ile ve gerektiğinde onun eşliğindeki profesyonel uzmanlar ile birebir görüştürülecektir. Bu uzmanlar  arasında mesleğinde en iyi  televizyoncular  da vardır.  stüdyolarımızda teknik ekipman ile yapılacak demolar sonrasında  gerektiğinde Televizyon Kanallarının yöneticileri ile birebir tanışabilmektesiniz.

Avantaj olarak düşünülebilecek en önemli hususlardan biri;

Uzman televizyoncular ve Hakan Öztürk ‘ün danışmanlığızde gelişim planı çıkartılan adaylar ilk gününden  son gününe kadar takip edilir.

Ayrıca ulaşmakta zorluk çektiğiniz bazı ulusal kanalların üst düzey yöneticileri ile gerek ofisimizde gerek kanallarda birebir görüşme çalışmaları da yapılmaktadır.

Spikerlik kursu için önce diksiyon kursuna gitmek gerekir mi?

Spikerlik Kursu Araştırırken Nelere Dikkat Etmeli? 
Spikerlik nedir? Spikerlik sunuculuk Kursu 
Türkiye’nin En İyi Spikerlik Kursları 
Spikerlik Mesleğinin Özellikleri 
Spikerlik mesleğinin gerektirdiği özellikler nelerdir ? 
Spikerlik ya da Sunuculuk için kursa gitmek Şart Mı?

Profesyonel Spikerlik Yazıları