Spikerlik Ve Sunuculukta Yorumlama Nasıl olmalıdır?

, , Leave a comment

1277582_10151741571684825_1158200108_o

Spikerlik ve Sunuculukta yorum denildiğinde iki farklı kavram akla gelmektedir. Birincisi, mevcut bilgiler üzerine görüş bildirme, ikincisi ise, konuşma sırasında kullanılan beden dili veya mimikler vasıtası ile konuşmanın anlamını güçlendirecek olan hal ve hareketlerdir.

Spikerlik ve Sunuculukta özellikle haber sunarken tarafsız olmak gerekir. Ancak; tarafsızlık, yorumsuzluk demek değildir. Önce, yazılı metnin ne demek istediği anlaşılmalı, sonra uygun ses tonu ve tempo ile dinleyiciye aktarılmalıdır.

Uzun yıllardır medya sektörüne spiker yetiştiren ve aynı zamanda spiker fabrikatörü olarak da bilinen Hakan ÖZTÜRK, eğitim koordinatörlüğünü yaptığı Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi‘ni devrettiği güne kadar medya sektörüne sayısız spiker ve sunucu yetiştiren Hakan Öztürk, şimdi de Kadıköy’de  açtığı ‘Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda  bu sektöre girmek isteyen adaylara ihtiyaçları olan eğitimi ve danışmanlığı bireysel olarak vermektedir. Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu olan Hakan Öztürk, kişileri eğitimi bilgisi ve yeteneğine göre yönlendirmekte hedefledikleri yolda kendilerine rehberlik etmektedir.

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spikerlik eğitimiyle ilgili tüm çalışmalar pratikler profesyonel stüdyo ortamında gerçekleşmektedir.

Eğer sizde spikerlik eğitimi almayı ve bu alanda kendinizi geliştirmeyi başarılı bir ekran yüzü olmayı düşünüyorsanız Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşmeden karar vermeyin.

Hakan Öztürk‘ e 0 505 716 23 88 – 0 216 700 24 19 nolu hatlardan ulaşabilir konuyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Detaylı bilgi için ; www.medyakocu.com

 

Leave a Reply