Spikerlik ve Sunuculukta Giyim-Kuşam ve Makyaj.

, , Leave a comment

Hakan Öztürk Medya Eğitim MerkeziSpikerlik ve Sunuculukta dış görünüş, kılık kıyafet güven vermiyor ise dinleyicilerin itirazları, zihinlerinde konuşma başlamadan önce başlamış demektir. Spikerin ve Sunucunun kılık kıyafetinin izleyiciler üstündeki etkisi çok önemlidir. Bu nedenle Spiker ve Sunucu iddialı ve gösterişli giysilerden giymemeli, göz almayan renkte giysiler seçmeli, siyah-beyaz gibi aşırı zıt renklerden kaçınmalıdır. Televizyon, kişileri olduğundan toplu gösterir. Bu nedenle bol giysilerden de kaçınmalıdır. Herhangi bir takı ya da aşırı süslü bir elbise, dinleyicilerin dikkatinin söylenenlerden çok, onlara kaymasını sağlar. Spikerlik ve Sunuculukta abartılı saç tuvaletleri ve ağır makyajdan kaçınılması gerekir.  İyi yapılmış bir makyaj, televizyondaki görünüşü olumlu etkiler.

Uzun yıllardır medya sektörüne Spiker ve Sunucu yetiştiren ve aynı zamanda “Spiker Fabrikatörü” olarak da bilinen ve şimdilerde Kadıköyde “Medya Koçluğu Stüdyosu” ( 02167002419 ) nda birebir nokta atışı eğitimler veren Hakan ÖZTÜRK, İmaj konusunda da öğrencilerine danışmanlık yapmaktadır.

Spikerlik Kursu ile Medya Koçluğunu kesin olarak ayırmak gerekir. Kurslarda grup eğitimleri standart olarak verilir. Ancak Medya Koçu kişinin durumuna göre eğitim verir ve onu hedefe nokta atışı tabiri ile en kısa yoldan götürür.

Eğer kişi spikerlik konusunda iyi bir kurs arıyorsa Hiç düşünmeden Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi’ne Bireysen Hakan ÖZTÜRK ile çalışmak hedefine hızlı ulaşabilmek istiyorsa Hakan ÖZTÜRK’ün bizzat kendisine yani Kadıköy’de bulunan Medya Koçluğu Stüdyosuna müracaat ederek kendisine danışmalıdır. Medya Koçu bu ilk danışmanlıktan ücret de almamaktadır.

 

Leave a Reply