Spikerlik Sınavları

, , Leave a comment

spikerlik sınavı

Spikerlik sunuculuk mesleğini seçtiyseniz kimi kurumların özel sınavlarla spiker aldığını duymuşsunuzdur. Özellikle devlet televizyonu TRT için spikerlik başvurusu yapıyorsanız mutlaka kurumun açacağı sınava girmeniz gerekmektedir. Bu sınavlar yazılı ve mülakat şeklinde geçebilmekte hem teorik bilginizi hem de pratikte neler yapabildiğinizi görebilmek için yapılmaktadır.

Spikerlik sınavları spikerlik mesleği ile ilgili bilmeniz gerekenleri ölçmektedir. Her ne kadar teorik bilgi eksiğiniz olmasa da pratikte yani sözlü mülakatta teorik bilginiz yetersiz gelebilir. Böyle bir sınav öncesinde mutlaka bir stüdyo ortamında sayısız tekrar yapmış olmanız gerekmektedir.

Spiker veya sunucu olmak istediğinizde böyle bir sınav ile karşılaşırsanız önceden hazırlıklı olmanız için uzman desteği veya danışmanlığı alabilirsiniz. Kadıköy’deki stüdyosunda danışmanlık ve medya koçluğu yapan Hakan Öztürk spikerlik mesleğinde size en uygun yolu göstermekte bu maceranızda size yol arkadaşlığı yapmaktadır. Medya Koçu Hakan Öztürk‘e www.medyakocu.com web sitesinden veya 0216 700 24 19 ve 0505 716 23 88 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply