Spikerlik Kursu ile Spiker Koçluğu Arasındaki Farklar

Türkiye’de spikerlik yapmak isteyen, sunuculuk mesleğinde kariyer yapmak isteyen bir çok genç var.

Ana haber bülteni sunan üstat spikerlerin diksiyonları, mesleklerindeki profesyonel tavırları ve ekranların mihenk taşı olmaları özellikle bu mesleği yapmak isteyenler için büyük destek sağlayıcıları oluyor.

Yıllarını televizyona ve radyoya vermiş profesyonel spikerlerin en büyük özellikleri kendi tarzlarını, kendi tonlarını bulmaları; pek çok kişi tarafından eleştirilseler de bildikleri en iyi yoldan yürümeleri oluyor.

Profesyonel Spikerlerden Eğitim Almak

Günümüzde spikerlik kurslarının tercih edilme sebeplerinin başında mesleklerinde profesyonelleşmiş, yıllarca spikerlik ve sunuculuk alanlarında işini icra etmiş yüzlerin eğitim vermesi oluyor.

Pek çok kursun eğitmen listesi gerçekten de bu mesleği yapmak isteyen kişilerin tanışmak istediği ustalarla dolu.

Kurslar pek çok usta ismin, pek çok öğrenciye eğitim verdiği, toplu sınıflardan oluşan eğitim kurumları olarak tanımlanıyor.

Deneyimleri Dinlemek

Spikerlik öğrencilerinin, usta spikerlere soracakları sorular ve onların hayat hikayelerinden çıkaracakları dersler kendilerine çok büyük bir hizmet sağlıyor. Fakat başkalarının deneyimlerini dinlemek kendi çizgilerini bulmalarında onlar için çok büyük bir etken olmuyor.

Spikerlik Mesleğinde Kendini Tanımak

Spikerlik Koçluğunu, kurslardan ayıran en önemli özellik büyük ustaların deneyimlerini dinlemenin ötesinde kendi çizginizi bulabilmenizi sağlamasıdır.

Eksikleriniz neler? Hangi konulara daha yatkınsınız? Spikerlik konusunda bireysel olarak almanız gereken eğitimler neler ve hangi yönlerinizle diğerlerinden ayrılıyorsunuz?

Spiker Koçu Hakan Öztürk size spiker olma yolundan kendinizi tanıma fırsatı veriyor. Stüdyo ortamında pratik eğitim almak için önünüzdeki onlarca kişiyi beklemek zorunda değilsiniz.

Spikerlik koçu kurslardan farklı olarak sizin özelinizde geliştirilen bir müfredat ile uzun süreli bireysel stüdyo pratikleri yapmanızı sağlıyor.

İletişime geçmek için: 0505 716 23 880216 700 24 19

Profesyonel Spikerlik Yazıları