Spikerlik Kurslarında Hangi Konular Görülür?

spikerlik kursu hakan öztürkSpikerlik kurslarında konular nasıldır?

Spikerlik kursuna gidildiği zaman farklı farklı konular işlenir. Bunlardan bazıları diksiyon, artikülasyon, ses nefes kontrolü, prompter çalışmalarıdır. Ancak kursların şöyle bir dezavantajı da söz konusudur: Çok sayıda öğrencisi olan sınıflarda öğrenciye düşen zaman çok sınırlıdır. Bu yüzden grup eğitimlerinden yeterli fayda alınmaz. Çünkü stüdyoda yapılacak olan pratik çalışma zamanı çok aza düşmektedir.

Tüm bu saydığımız nedenlerden dolayı, yıllarını bu işe adamış ve iki farklı kursun sahibi  Hakan Öztürk; spikerlik kurslarını  devrettikten sonra, spikerlik sunuculuk konusunda bireysel medya koçluğu yapmaya başladı. Önce spiker adaylarına ücretsiz danışmanlık hizmeti veren spiker koçu, daha sonra onların eksikleri doğrultusunda planlar çıkartarak hizmet veriyor.

Kadıköy’deki Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda öğrencilere hizmet veren Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşmeniz sizlere hem zaman açısından hedefe ulaşmanızı kolaylaştıracak hem de bir spikerlik kursuna ödeyeceğiniz ücretten tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Hakan Öztürk’le görüşmeden, bir spikerlik kursuna gitmeye karar vermemenizi tavsiye ederiz.

 

Profesyonel Spikerlik Yazıları