Spikerlik Ders Notları

, , Leave a comment

Spikerlik Ders Notları

Medya ve yayın kuruluşlarının sayısının artmasıyla çoğalan yerel ve ulusal televizyon kanallarındaki spiker ve sunucu ihtiyacı beraberinde spikerlik ve sunuculuk eğitimi veren kurumların sayısı oldukça artmıştır. Sayısız medya eğitimi kurumu arasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak size uygun bir kurumu bulabilmek oldukça zorlaşmaktadır.

Bununla beraber eğitim materyali eksikliği ve spikerlik sunuculuk konularında yeterli kaynak bulunamaması oldukça kafa karıştırıcı bir hal almaktadır.

Spikerlik eğitiminde yanlış veya eksik materyalden faydalanmak beraberinde eksik ve yanlış bilgiyi getirir. Yanlış bilgi ile sahip olacağınız mesleki bilginin size hiçbir faydası bulunmayacaktır. Özetle spikerlik veya sunuculuk ders notlarından öğrenilebilecek edinilebilecek mesleklerden değildir.

Spikerlik ve sunuculuk üniversitelerde mesleki eğitim olarak verilmediği için spikerlik veya sunuculuk ders notu da bulmanız oldukça zordur. Özel eğitim kurumlarından alınan eğitimlerde tutulan notları da eğitimi alan kişiler sizinle paylaşmaktan çekinecektir.

Bunun dışında spikerlik veya sunuculuk mesleğine gönül verdiyseniz bu konuda danışmanlık alarak sizin için en doğru neyin olduğunu birlikte karar verebileceğiniz bir danışman Kadıköy’deki stüdyosunda sizin aramanızı veya iletişime geçmenizi beklemektedir.

Spikerlik sunuculuk ve etkili iletişim konularında istediğiniz zaman danışabileceğiniz Medya Koçu Hakan Öztürk‘e web sitesinden veya 0216 700 24 19 ve 0505 716 23 88 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. www.medyakocu.com

 

Leave a Reply