Spiker Nasıl Giyinmeli

, , Leave a comment

Spiker Nasıl Giyinmeli

Spikerlerin en çok dikkat ettiği hususlardan bir tanesi de kamera karşısındaki duruşu, tutumu ve görünüşüdür. Spikerler yaptıkları, sundukları yayınların formatına göre giyim ve kuşamlarına, makyajlarına özen göstermelidir. Dış görünüş her ne kadar göz ardı edilebilse de insanların ayırt edici özelliklerinden biri olan imaj kamera karşısında önemli hale gelebilmektedir.

Spiker veya sunucu yayın akışına uygun olarak belki de yayın yönetmeninin de fikrini alarak kıyafetini seçebilir. Aşırıya kaçmadan dikkatleri spikerin yaptığı yayından çok kendi görünüşü üzerinde toplayacak kıyafetler yanlış bir seçim olabilir.

Spikerin görevi sunduğu programı veya haberi en etkili şekilde karşısındakine yani çoğu zaman izleyiciye en iyi şekilde aktarmaktır. Spiker bu görevini yerine getirirken izleyicisini rahatsız etmemelidir.

Özetle spiker nasıl giyinmeli sorusuna verilebilecek en iyi cevap spikerin görevini yerine getirirken izleyicisini rahatsız etmeyecek şekilde şık ve yayınına uygun şekilde giyinmesi diyebiliriz.

 

Leave a Reply