SPİKERLİK ÜCRETLERİ

 

Spikerlik Kursu Ucretleri

Spikerlik Kursu Ucretleri

Spiker  maaşları; çalışma sürelerine, tecrübelerine ve başarılarına göre farklılık gösterebilir. TRT ‘ de çalışan spikerler, hizmet sürelerine göre değişen ücretler almaktadırlar. Özel radyo ve televizyonlarda ise ücretler, karşılıklı anlaşmayla, tecrübeye ve başarıya göre belirlenir. Günümüzde tecrübeli bir spikerin aldığı ücret, asgari ücretin yaklaşık 7-8  katı olabilmektedir.

Ülkemizde spikerlik mesleği yapan kişilere, çalıştıkları yayın kuruluşları aynı zamanda kariyer yapma imkanı da sunmaktadır. Mesleğinde başarılı  ve tecrübeli olan kişiler, idari kadroya geçebilmektedirler.

Meslekte kalıcı ve başarılı olabilmek de, alınan eğitimle doğru orantılıdır. Spiker ve sunucu olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği  Türkiye’nin en ünlü iki Spikerlik kursunun da kurucusu olan Hakan ÖZTÜRK, bu kurumları devrettikten sonra adaylara daha üst düzeyde eğitim vererek hedefe en kısa sürede ulaştıran çalışmalarla hizmet vermeye devam ediyor. Herhangi bir kursa gidecek bile olsanız Hakan Öztürk‘ün ücretsiz danışmanlığından yararlanarak zaman ve maddi anlamda kazanç sağlayabilirsiniz. Hakan ÖZTÜRK’e ulaşmak için ; www.medyakocu.com veya 0 505 716 23 88 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Profesyonel Spikerlik Yazıları