Nazlı Tolga ve Spikerlik Eğitimi

, , Leave a comment

www.medyakocu.com
www.medyakocu.com ( Nazlı Tolga ve Hakan Öztürk )

Nazlı Tolga (8 Kasım 1979, Ankara),Türk haber spikeri.

7 yaşında babasının görevi dolayısıyla Ankara’dan İstanbul’a taşındı.İlk olarak Erenköy İlköğretim Okulu ardından Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu.Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamladı.Ardından Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisans eğitimini aldı.Üniversite eğitimini aldığı sırada Kanal D’ye yaptığı staj başvurusunun kabul edilmesi ile 1998 yılında habercilik kariyerine başladı.Kanal D’de ilk olarak Dış Haberler servisinde çalışmaya başladı. Daha sonra Tuncay Özkan Genel Yayın Yönetmenliği’nde gün arası ve gece haberlerini sundu.Kanal D’de geçen 4 yıl sonunda 2002 yılında Tuncay Özkan’ın Doğan Grubu ile düştüğü anlaşmazlık nedeni ile Tuncay Özkan,Defne Samyeli ve ekibi ile Show TV’ye geçti.Show TV’de kaldığı 1 yıl boyunca gün arası ve gece haberleri dışında bazı özel röportajlarda yaptı.2003 yılında Show TV’den ayrılarak aynı yayın grubunun haber kanalı olan Skytürk’e geçti.Skytürk’te önce öğle kuşağında Nazlı Tolga ile Gündem daha sonra ise akşam kuşağında Nazlı Tolga ile Haber Masası isimli programları hazırlayıp sundu.2007 yılı Ocak ayında Doğan Şentürk’ün daveti üzerine FOX’laşan TGRT’ye geçti.2008 yılında şirket politikası gereği Fox Ana Haber’in saati 22:00’ye alınarak ismi Fox On Ana Haber olarak değiştirildi.

Bu arada Medya Koçu Hakan Öztürk ile beraber Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezinde yıl  Spikerlik Kursu verdi. 300 kişinin üzerinde kursiyerini yetiştirdi ve bir çoğuna Hakan Öztürk ile beraber istihdam sağladı.

14 Haziran 2013 tarihinde yaklaşık 7 yıldır devam eden ana haber spikerliğine, spikerlik eğitimine, evlenip yurtdışına yerleşeceği için ara verdi.

Sizde Nazlı Tolga gibi iyi ve başarılı bir haber spikeri olmak istiyorsanız ve bir spikerlik kursu arıyorsanız ilk yapmanız gereken şey Medya Koçu Hakan Öztürk ile görüşmenizdir. Medya ve İletişim Koçu Hakan Öztürk Yıllarca Tüm televizyonlar spiker yetiştirniş bir uzman olarak şimdi Kadıköydeki Stüdyosunda Bireysel çalışmalar ile kişileri spikerlik hedefine en kısa sürede ulaştırıyor.   Detaylar için Tıklayınız. 0505 716 23 88  –  0216 700 24 19

 

Leave a Reply