Nazlı ÇELİK ÖZTARHAN nasıl spiker oldu?

Spiker, anchorwoman

Ayşe Nazlı Öztarhan, ası adı Ayşe Nazlı Çelik’dir. 1977 yılında İstanbul’da doğmuştur. Doğuş Holding üst düzey yöneticisi Yücel Çelik ve Semra Çelik’in iki çocuğundan biridir. İlk ve orta okulu İstanbul’da Özel Dost Koleji’nde yaptıktan sonra lise eğitimi için İsviçre’ye gitti ve İsviçre’de bulunan Amerikan Okulu T.A.S.I.S (The American School In Switzerland) yatılı okulunda lise eğitimini tamamladı.

Amerika’nın Boston şehrindeki Emerson Üniversite’sinden televizyon-video ve psikoloji olmak üzere çift dalda, yüksek onur listesinden mezun oldu.

1999 yılında Türkiye’ye döndükten sonra NTV Haber merkezinde polis-adliye muhabiri olarak işe başladı. 5 yılı aşkın bir süre muhabir olarak görev yaptı. “Güne Başlarken” adlı sabah kuşağında, kent hikayeleri ve portrelerinin yer aldığı “şehir notları” adlı bölümü hazırladı. 2002 yılında Amerikan Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak Beyaz Saray, Pentagon gezilerini de içeren “televizyon gazeteciliği” programını tamamladı.

2005 yılında Star TV‘ye geçerek haber programı sunmaya başladı. 2006’da Erdoğan Aktaş ile “Kırmızı Koltuk” programını sundu. 2008 yılında Uğur Dündar Star Haber’i sunduğu zamanlarda muhabirlik yaptı. Daha sonrada hafta sonu Haberleri sundu. Aynı kurumda sırasıyla haber müdürü, haber koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. 2011 yılında Uğur Dündar Star Haber’i bıraktıktan ana haberleri sunmaya başladı. Aynı zamanda genel yayın yönetmenliği görevini sürdürmektedir.

İlhami Erdil” röportajı ile, 2004 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından haber dalında övgüye değer bulundu.. Meslek hayatında aldığı onlarca ödülün yanısıra iki de “Altın Kelebek” sahibi. (2007,2013 en iyi kadın haber sunucusu).

İngilizce ve İtalyanca bilen Nazlı Çelik, 1999 yılında tanıştığı işadamı Burak Öztarhan ile 2002 yılında evlendi. 2012 yılında boşandı. Kayra (d.2008) adında bir kızı var.

 

Sizde spiker sunucu veya haberci olmak istiyorsanız ;

Spiker veya sunuculuk kurslarına gitmek isteyenlere tavsiyemiz Yaklaşık 30 yıldan beri yüzlerce tanınmış Spiker, Sunucu ve Konuşmacı yetiştiren, “Kuşdili Eğitim Merkezi” ve “Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi“nin Kurucusu Hakan Öztürk’ e danışmanızdır.

Hakan Öztürk bu kurumları devrettikten sonra şimdilerde bu mesleğe gönül vermiş geçiş yapmak isteyenlere Medya Koçluğu yapmaktadır.

Kadıköy’de Medya ve iletişim Koçluğu Stüdyosu‘nda Türkiye’nin ilk ve tek “Medya Koçu” olarak bireysel çalışma ve yönlendirmeler yapan Hakan Öztürk, kişilerin yetenekleri doğrultusunda bir yön haritası çizerek, kişilerle bireysel olarak ilgilenmektedir. Nokta atışı yaparak adayların amaçlarına en kısa sürede

ulaşmasını sağlayan profesyonel yol arkadaşıdır.

Spikerlik ile ilgili öğrenmek istediğiniz her türlü sorunun  cevabını alabileceğiniz Hakan Öztürk’ten ücretsiz danışmanlık ve randevu almak için 0216 700 24 19 veya 0505 716 23 88 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Profesyonel Spikerlik Yazıları