Halit Kıvanç’la Spor Spikerliği Ve Sunuculuk Üzerine

Spiker Sunucu Halit Kıvanç

Spiker Sunucu Halit Kıvanç

Halit Kıvanç, Türkiye’nin en ünlü ve en uzun süre çalışmış sunucularındandır. Türk radyo ve televizyonlarının en eski maç sunucusu ve gazetecidir. Kıvanç,meslek hayatı boyunca bir çok başarıya imza atmıştır.Aynı zamanda  Pelé ile ilk röportajı yapan gazetecidir.

1926 yılında İstanbul’da doğan Halit Kıvanç, Yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Milliyet ve Tercüman başta olmak üzere çeşitli gazete ve dergilerde yazar ve yönetici olarak üst düzey görevler aldı. Kıvanç’ın Türkiye’de radyo ve televizyon spor yayıncılığının gelişmesinde önemli katkıları olmuştur. Dünya kupasını televizyondan sunan ilk Türk spikeridir. TSYD ve diğer basın kuruluşlarının düzenlediği yarışmalarda 100’ün üzerinde ödül alan Kıvanç, 1983 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası maçıyla maç spikerliğine veda etti.

Türk halkına tertemiz bir Türkçe ile saygın ve eğitici çalışmaları ile hizmet vermesinden dolayı Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından Kariyer Dalında büyük ödüle layık görüldü.

Siz de başarılı ve kalıcı bir haber spikeri, spor spikeri ya da sunucu olmak istiyorsanız; 30 yıllık deneyimini bu mesleğe girmek isteyen kişilere aktaran dalında bir numara olan Medya Koçu Hakan Öztürk’le mutlaka irtibata geçin. Kişilere ücretsiz danışmanlık yapan Hakan Öztürk, Türkiye’de ilk ve tek olan “Medya Koçluğu Sistemi’ni” hayata geçiren kişidir. Spikerlik kurslarında uyguladığı farklı yöntemle adını ilk sırada duyduğumuz Öztürk, şimdilerde kurucusu olduğu Kadıköy’deki Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda bireysel çalışmalarla kişileri sektöre hazırlarken, aynı zamanda Medya Koçluğu (Danışmanlığı) yapmaktadır.

Zamandan ve paradan tasarruf ederek hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Doğru Adres; Medya Koçu Hakan Öztürk

İrtibat: 0216 700 24 190505 716 23 88

www.medyakocu.com

Profesyonel Spikerlik Yazıları