HAKAN ÖZTÜRK MEDYA KOÇLUĞU STÜDYOSU SPİKERLİK, SUNUCULUK, DİKSİYON VE ETKİLİ İLETİŞİM KAYITLARI

, , Leave a comment

İletişim ve Medya Koçu Hakan Öztürk
İletişim ve Medya Koçu Hakan Öztürk

HAKAN ÖZTÜRK MEDYA KOÇLUĞU STÜDYOSU SPİKERLİK, SUNUCULUK, DİKSİYON VE ETKİLİ İLETİŞİM KAYITLARI

Teknik imkanlar bakımından en gelişmiş spikerlik, sunuculuk, diksiyon ve etkili iletişim eğitimleri bireysel olarak Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda verilmektedir.  Siz de spikerlik ve sunuculuk mesleklerine gönül vermek isteyenlerdenseniz  Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyosu‘nun Web Sitesi‘ni ziyaret edebilir, telefonla görüşebilir ya da stüdyomuza gelerek sizin için en doğru olan yolu öğrenebilir, Türkiye’nin ilk ve tek Medya Koçu Hakan Öztürk‘ün ücretsiz danışmanlığından yararlanabilirsiniz.

Hakan Öztürk Medya Koçluğu Stüdyo çalışmalarında birden fazla kamera aynı anda kullanılarak bir spikerin ve sunucunun bilmesi gereken;  kameralar arası geçişlerde ki senkronizasyon öğretilecek, intercom aracılığı ile kulaklıktan komut alma alışkanlığı kazandırılacak, birden fazla kameralı stüdyolardaki profesyonel atmosfer yaşatılacaktır.

Spiker ve sunucu adayları  hafta içi diğer stüdyolarımızdan ve ücretsiz etüt imkanlarından her zaman yararlanabilecek, internet üzerinden yayın yapan televizyonumuzda “Canlı Yayın” tecrübesini yaşayabileceklerdir.

Canlı Yayın Tecrübesi:
Spiker ve sunucu adaylarımızın her biri için yapılması gereken tüm ön çalışmalar stüdyo koşullarında hazırlanacak ve canlı yayına girilecektir. Arkadaşları canlı yayındayken, diğer adaylar da uzmanları ile birlikte stüdyodaki atmosferi hissedecekler, kamera arkasındaki teknik işleyişi ve reji ortamını görerek eğitim alacaklar, canlı yayın atmosferini gerçek olarak yaşayacaklardır.
Haber ve Program Demoları:
Tüm çalışmalarını tamamlayan spiker ve sunucu adaylarının iş başvurularında kullanılacak olan haber ve program demoları, gerçek bir televizyonda, prompter, interkom gibi teknikler kullanılarak çekilecektir. Reji, yayın ekipman avantajı ve birden fazla kamera kullanılarak çekilecek olan bu demolar, normal bir haber bülteni sunuyormuşcasına haber görüntüleri eşliğinde hazırlanacaktır. Tamamen profesyonel ekipmanla hazırlanacak bu haber ve program demoları ile kursiyerler iş başvurularında büyük bir avantaja sahip olacaklardır.
Spikerlik- Sunuculuk Teknikleri Konuları:
Diksiyon – Artikülasyon – Ses – Nefes – Heyecan Kontrolü
Kameralar Arası Geçişlerde Senkronizasyon
Prompter Kullanma – Canlı Yayın Tecrübesi
Haber Yazma – Habere Çıkma – Dış Röportajını Yapma
Sunum – Genel Radyo Teknikleri

SİTE İLETİŞİM FOTO

Detaylar için sayfamızı inceleyiniz.

 

Leave a Reply