Hakan Öztürk Kimdir?

Hakan Öztürk

Hakan Öztürk, Hürriyet Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra medya okulları ve spikerlik eğitim merkezleri kurmuş, eğitim koordinatörlüğü yapmış, medyada çalışan ve tanınmış bir çok spikerin eğitimlerini gerçekleştirmiş bir spiker fabrikatörüdür.  Bugüne kadar 2 eğitim merkezinin kurulmasında öncü olmuş 25 yılı aşkın bir tecrübeyle spiker yetiştirmiştir. Sonraları kendi adını taşıyan farklı ve gelişmiş eğitim sistemlerine sahip bir eğitim merkezi olan “Hakan Öztürk Medya Eğitim Merkezi”ni kurdu.

Türkiye’de sahada eğitim ayrıcalığı ve teknik imkanlar farkı ile bir ilk yaratarak kursiyerlerinin istihdam imkanını en üst seviyeye çıkarttı. Ancak halen ismini taşımaya devam eden bu kurumdan da farklı bir konuya imza atmak için devrederek, tamamen ayrıldı. Çok sayıda televizyon ve radyo kanallarının yöneticileriyle yüksek iletişim içinde olan Öztürk, 2013 Yılında MEDYA VE İLETİŞİM KOÇLUĞU STÜDYO’sunu kurarak Türkiyenin ilk ve tek “Medya ve İletişim Koçu” olarak farklı bir hizmet vermeye başladı.

Hakan Öztürk, bundan böyle Spikerlik, Sunuculuk veya Profesyonel İletişim danışmanlığı almak isteyen adaylara bireysel planlar hazırlayarak, gerektiğinde sektörün tanınmış, üst düzey yöneticilerine bağlı yayın kuruluşlarında mesleğin püf noktalarını öğrenebilecekleri Türkiye’de bir başka örneği olmayan bir hizmet sunmaya başladı.

Hakan Öztürk, profesyonel danışmanlık anlayışını ve tecrübesini, yıllardır iç içe olduğu medya yöneticileri ve iletişim umanları ile birleştirdi.

Hakan Öztürk Spikerlik, sunuculuk veya medya konusunda medya kuruluşlarında işe yerleşmek isteyenlere; istekleri, yetenekleri ve eksikleri gibi bireysel kriterleri belirleyerek adeta “nokta atışı” diyebileceğimiz bir yol haritası çizmektedir.

Çok uzun yıllardır medya camiasına kazandırdığı ve şimdi spiker , sunucu veya yönetici olarak çalışan öğrencilerinin hala irtibatlarını koparmadığı Hakan Öztürk, alanının vazgeçilmez isimlerinden biri olmuştur.

Medya Koçu Hakan Öztürk‘e ulaşmak için medya koçu resmi sitesini inceleyebilirsiniz. www.medyakocu.com

Profesyonel Spikerlik Yazıları