Haber Spikeri Nevşin Mengü

spikerlik,sunuculuk1982 yılında Ankara’da doğan Nevşin Mengü,  TED Ankara Koleji’nin ardından,  lisans eğitimini Bilkent Siyaset Bilimi Bölümü’nde,  yüksek lisans eğitimini de Galatasaray Üniversitesi  ‘Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler’ dalında yaptı.

Mesleğe 2005 yılında Kanal Türk’te başlayan Nevşin Mengü, Haber Türk’te de muhabirlik de yapmıştır. İyi derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen başarılı spiker, bir yılı aşkın bir süre İran’ın Başkenti Tahran’da TRT Türk büro şefliği yapmıştır. Mengü, halen CNN Türk televizyonunda editörlük ve hafta içi her gün Ana Haberi sunmaktadır.

Spikerlik ya da sunuculuk medya alanında yapmak istediğiniz hangi branş olursa olsun mutlaka mesleki donanıma sahip  olmanız  gerekiyor. Ekranların başarılı ve deneyimli yüzleri arasında olmak istiyorsanız,bu mesleğin inceliklerini,detaylarını bilmeniz gerekiyor. İşte tam bu nokta medya yöneticilerinin nasıl bir spiker ya da sunucu istediğini bilerek adayları mesleğe hazırlayan bir isim var.

Spikerlik kursları denildiğinde ilk akla gelen isim Hakan Öztürk; şimdilerde deneyimlerini adaylara, bire bir çalışmalarla Medya Koçu olarak aktarmakta.Medya Koçluğu Stüdyosu Türkiye’de ilk ve tek olarak adayların canlı yayın tecrübesi kazanabilecekleri bir merkez olarak Hakan Öztürk’ün kontrolünde hizmet vermekte. İster haber ister program sunmak isteyin mutlaka  Medya Koçu Hakan Öztürk‘e danışın.

Ücretsiz danışmanlık ve randevu için 016 700 24 190505 716 23 88 numaralı telefonları hemen arayın.

Profesyonel Spikerlik Yazıları