Haber Spikeri Mehmet Ali Birand

, , Leave a comment

Haber Spikeri Mehmet Ali BirandMehmet Ali Birand, mesleğe 1964 yılının Temmuz ayında Milliyet gazetesinde başladı. 1971’de evlendikten sonra  Brüksel’de Milliyet için çalışmaya başladı ve burada yirmi yıl çalıştı. Abdi İpekçi’den sonra kısa bir dönem Milliyet‘in genel yayın yönetmenliğini yaptı.

1985 yılında TRT 1’de 32. Gün adlı bir aylık haber programını yapmaya başladı. Programda uluslararası ilişkileri ele aldı ve yabancı devlet adamlarını konuk etti.  1988’de Lübnan’ın Beka vadisindeki PKK kampında Abdullah Öcalan’la  ile röportaj yaptı.1997’de CNN Türk’ün kuruluşunda yer aldı ve Posta gazetesinde yazmaya başladı.  2005’te  Kanal D Ana Haber Bülteninin Genel Yayın Yönetmeni ve bültenin Ancor’u oldu. Birand sonrasında Kanal D’nin Genel Yayın Yönetmenliğini üstlendi.

Türk ve dünya medyasında ilklere imza atan Birand, herkes tarafından sevilen başarılı bir haberci ve gazeteciydi. Bir çok kuşak uzun yıllar ekranlarda onun dilinden haber dinledi. Haber yaşayarak anlatan nadir spikerlerden olan Birand, genç nesile gazeteciliği sevdiren isim olmuştur.

Başarılı bir haberci,ve spiker olmak istiyorsanız kendinizi mutlaka geliştirmelisiniz. Spikerlik mesleğinin gerektirdiği özellikleri kazanmalısınız. Bunun için doğru bir eğitim almanız son derece önemli.

Kişisel gelişiminize katkı sağlayan, size koçluk yapan, bire bir çalışmalarla size yön veren Medya Koçu Hakan Öztürk, Medya Koçluğu Stüdyosu‘nda spiker,sunucu adaylarını çalıştırmaya devam ediyor. Medya yöneticilerinin tercih sebebi Hakan Öztürk,eğitimde ki kaliteyi Medya Koçluğu Sistemi’ne taşıdı. Medya Koçu Hakan Öztürk ile artık spikerlik kurslarında ki zaman kaybı ve yüksek ücret ödemeleri geride kalıyor.

Zamandan ve paradan tasarruf ederek donanımlı bir eğitim alarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Siz de başarılı ekran yüzlerinin arasında olmak için hemen arayın.

Tel: 0216 700 24 190505 716 23 88

 

Leave a Reply