Burcu Esmersoy’la Spikerlik ve Sunuculuk

, , Leave a comment

Burcu Esmersoy ile Spikerlik (Medya Koçu Hakan Öztürk)
Burcu Esmersoy ile Spikerlik (Medya Koçu Hakan Öztürk)

Kamile Burcu Esmersoy (d. 2 Ekim 1976, İstanbul), Türk televizyon sunucusu ve oyuncu.

Beşiktaş Lisesi ve ardından İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden mezun oldu. New York Üniversitesi’nde “Hospitality, Tourism and Sports Management” eğitimi aldı. 1997 yılında katıldığı güzellik yarışmasında “Miss International” seçilerek Türkiye’yi Japonya’da temsil etti ve “Dostluk Güzeli” oldu.Kanal D’de çocuk programları yapımcılığı ve program sunuculuğu yaptı. Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu’nu derece ile bitirdi. 2000 ile 2005 yılları arasında CNN Türk’te spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı. Formula 1 yarışlarını yerinde takip etti ve programlar yaptı. 2010 yılında vizyona giren Romantik Komedi filminde küçük bir rol oynadı ve filmdeki dansıyla büyük beğeni topladı.

2006 yılının Nisan ayında NTV’de “Spor Servisi” programının sunuculuğunu yapmış olup NTV Spor kanalında da programları vardır. 2012 yılında Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da sunuculuk yapmıştır. Popstar 2013 programında sunuculuk yapmaktadır.

Ayrıca Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanmakta olan Burcu Esmersoy çok iyi derecede İngilizce ve İtalyanca biliyor.

 

Ailesi boşanmıştır. Çerkez kökenlidir.Burcu Esmersoy, 28 Şubat 2006 tarihinde Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile İtalya’da bir kilise nikahı yaptı, evlilikleri 2 yıl sürdü. Dans etmeyi çok sevdiğini ve en sevdiği dans parçasının Dennis Ferrer’in Touched The Sky olduğunu Ayşe Arman’la yaptığı söyleşide belirtmiştir.

Eğer sizde spiker veya sunucu olmak istiyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız bir kurs araştırmasına başlamadan önce mutlaka Medya Koçu Hakan Öztürk ile birebir görüşme yapmanız gerekmektedir. Bu size hem hedefe en kısa sürede ulaşmanızı sağlayacak, hem de bu eğitim sürecinde harcayacağınız paradan çok ciddi bir tasarruf sağlayacaktır. Medya Koçu Hakan Öztürk size bu konuda birebir danışmanlık yapacaktır.

Detayları www.medyakocu.com ‘dan öğrenebilirsiniz

0216 700 24 19 – 0505 716 23 88

 

Leave a Reply